Jak schudnąć przy pomocy tabletek spalających tłuszcz

Karnityna jest aminą syntetyzowaną w wątrobie, nerkach i mózgu z dwóch niezbędnych aminokwasów: lipyzyny i metioniny, które transportują nasze kwasy tłuszczowe do mitochondriów, aby produkować energię. Jest powszechnie znany jako L karnityna lub lewokarnityna i jest głównie używany do odchudzania, ale czy L karnityna naprawdę pomóc schudnąć? Zajmiemy się tym szczegółowo w tym artykule.

Wspomnieliśmy już, że L-karnityna jest cząsteczką, z której nasz organizm może spalać tłuszcz. Nasz organizm jest w stanie samodzielnie wytwarzać karnitynę z lizyny i witaminy C, ale jest ona również składnikiem obecnym xls medical w takich produktach jak mięso.

Chcesz schudnąć? To proste!

Cóż, mając jasne zrozumienie, w jaki sposób jest wytwarzana, jesteśmy obecnie gotowi stwierdzić, że głównym celem karnityny L jest przyspieszenie procesu utleniania kwasów tłuszczowych w celu wytworzenia większej ilości energii. Na podstawie tego stwierdzenia można powiedzieć coś zupełnie przeciwnego: brak karnityny w organizmie może zwiększać tkankę tłuszczową i zmniejszać produkcję energii.

Cóż, istnieją dowody, które wykazały skuteczność karnityny L w spalaniu tłuszczu, ale według tych badań, co dokładnie robi ta molekuła? Widzimy je poniżej:

  • Służy do transportu kwasów tłuszczowych, które docierają z tkanki tłuszczowej do mitochondriów komórkowych, gdzie ulegają przemianom energetycznym.
  • Zmniejsza niszczenie masy mięśniowej, które może wystąpić przy nieprawidłowej diecie odchudzającej. To silny antykatabolik.
  • Pozytywny wpływ na VO2, idealny dla długodystansowych biegaczy i rowerzystów, ponieważ poprawia wydajność dzięki efektywnemu wykorzystaniu tlenu do produkcji energii.
  • Poprawia wydolność regeneracyjną i zmniejsza uszkodzenia mięśni spowodowane specyficznymi ćwiczeniami kulturystycznymi.
  • Zwiększone receptory androgenów, co prowadzi do większej regeneracji i wzrostu masy mięśniowej.
  • Przyspiesza metabolizm tlenowy węglowodanów.

Korzyści płynące z karnityny L

W ostatnich latach sportowcy zwiększyli swoje spożycie tej substancji, którą można znaleźć w ziołowych sklepach lub sklepach sportowych, ale będziemy o tym rozmawiać w części poświęconej temu, gdzie kupić karnitynę.

Jak już powiedzieliśmy, korzyści z L-karnityny są związane z spalaniem tłuszczu, ale także z efektywną regeneracją po wysiłku fizycznym, jak również z możliwie jak największym wzrostem masy mięśniowej przy zwiększonej produkcji energii. Jest to na pierwszy rzut oka skuteczny składnik dla każdego zawodnika.

Z drugiej strony, aby podać więcej informacji, które pomogą Ci w zakupie karnityny L, musimy dokonać rozróżnienia między karnityną L-karnityną a karnityną D-karnityną. L i D są wykorzystywane przez naukowców do odróżnienia aktywnej karnityny w organizmie (L) od innej dostępnej postaci karnityny (D). Należy o tym pamiętać przy zakupie karnityny, ponieważ interesuje nas karnityna L-karnityna.

Nie ma cudów, jest tylko stałość i zdrowie

Nie jest to jednak produkt cudowny. Z tym stwierdzeniem rozumiemy, że nie ma sensu rozpoczynać przyjmowania karnityny, jeśli nie utrzymamy odpowiedniego rutynowego rytmu ćwiczeń i nie stosujemy zdrowej diety niskotłuszczowej. Jest to, powiedzmy, bardzo skuteczna pomoc długoterminowa (za 6 miesięcy), ale nie jest to cudowny produkt, więc nie pozwólmy im go sprzedać.

W zakresie przeciwwskazań nie wykryto wielu problemów związanych ze spożyciem karnityny L, z wyjątkiem tych związanych z nadwrażliwością, jaką niektóre osoby mogą mieć na jej składniki. Jednakże, jeśli prawdą jest, że ostrzeżenia powinny być przestrzegane, które ostrzegają nas o środkach ostrożności, które niektóre osoby powinny rozważyć przed podjęciem L karnityny: osoby z padaczką mogą zobaczyć ich napady zwiększa się wraz ze spożyciem L karnityny.

Z drugiej strony, osoby z biegunką, niewydolnością serca lub obwodową neuropatią nie powinny przyjmować tego składnika spalającego tłuszcz. Kobiety w ciąży lub karmiące.