7 sposobów na zwiększenie swojej energii

Jeśli czujesz się ociężały po południu, masz trudności z zachowaniem czujności przez cały dzień, zmagasz się ze zmęczeniem nadnercza lub po prostu jesteś zmęczony, nadszedł czas na zmianę! Na szczęście istnieją proste, niedrogie sposoby, aby wyrugować zmęczenie i znów zdobyć wiosnę na swoim kroku – naturalnie.

Pomiń dodatkowe filiżanki kawy lub napojów „energetycznych” i wypróbuj te 7 prostych i niedrogich sposobów na zwiększenie poziomu energii.

1. Sok warzywny

Picie świeżego soku warzywnego jest szokiem dla organizmu – w dobry sposób! Utrata włókien warzywnych podczas soku ułatwia organizmowi wchłanianie i trawienie. A ponieważ do osiągnięcia korzyści odżywczych potrzeba mniej pracy, zauważysz wzrost energii. Dodatkowo picie w żyłach pomaga wyeliminować toksyny z organizmu podczas karmienia komórek.

Jeśli czujesz chorobę, sok warzywny jest również dobrym sposobem, aby zatrzymać go w swoich śladach i utrzymać energię przed zanurzeniem. Pomiń zakupione w sklepie soki, które często zawierają cukier, konserwanty i inne nieodwracalne składniki – dzięki nim czujesz się coraz bardziej zmęczony! Zrób swoje własne lub jeśli potrzebujesz pomysłów, wypróbuj niektóre z moich ulubionych receptur soków warzywnych.

2. Poprawa jakości snu

Spędzenie nocy na rzucaniu i skręcaniu może na pewno sprawić, że następnego dnia poczujesz się wyczerpany. Podczas snu Twoje ciało odnawia się i naprawia szkody wyrządzone w ciągu dnia. Jeśli masz problemy ze spaniem, wypróbuj kilka moich ulubionych wskazówek:

  • Zachowaj spójny plan snu, kładąc się spać i budząc się o tej samej porze każdego dnia, w tym w weekendy. Pomoże to w regulacji wewnętrznego zegara ciała.

  • Eliminacja kofeiny po godzinie 15:00, ponieważ jej działanie może utrzymywać się do 12 godzin.

  • Przed pójściem spać napisz, co Cię stresuje lub utrzymuje w nocy.

  • Uzyskaj więcej wskazówek, jak zasnąć i zasnąć.

3. Zioła adaptacyjne

Kiedy czujesz się wyczerpany, zmęczony lub zestresowany, pomocne mogą być zioła adaptacyjne. Te lecznicze rośliny równoważą i przywracają naturalną zdolność organizmu do radzenia sobie ze stresem poprzez regulację układu nadnercza, który jest odpowiedzialny za kontrolowanie sposobu, w jaki hormony reagują na stres. Adaptogeny nie są ukierunkowane na konkretną część ciała, lecz pomagają całemu ciału delikatnie radzić sobie ze stresem, lękiem i oczywiście zmęczeniem.

Do najlepszych ziół adaptacyjnych pobudzających energię należą: jesionwagandha, rodiola, bazylia święta, korzeń lukrecji i żeń-szeń. Włączenie ziół adaptacyjnych do codziennej rutyny pozwoli Ci czuć się spokojniejszym, mniej zmęczonym i bardziej skoncentrowanym.

4. Zmniejszenie zużycia węgla

Podczas gdy dostarczają organizmowi energii, pokarmy bogate w węglowodany mogą sprawić, że poczujesz się ociężały. Główny winowajca? Proste węglowodany, takie jak te znajdujące się w słodkich napojach, ciasteczkach i żywności przetworzonej (np. biały chleb i makaron), które szybko palą się w organizmie. Mimo że zapewniają szybki zastrzyk energii, szybko po nim następuje awaria, gdy wzrasta poziom cukru we krwi, a następnie spada.

Rozwiązanie? Przyklejają się do pełnoziarnistych, nisko glikemicznych węglowodanów, które wydłużają trawienie organizmu, zapobiegają kolizji i efektowi oparzenia. Orzechy, rośliny strączkowe, słodkie ziemniaki, owies i brązowy ryż to węglowodany o niskiej zawartości glikemii, które zapewniają organizmowi stały dopływ energii.

5. Nasiona Eat Chia Nasiona

Jeśli jedynym doświadczeniem z nasionami chia jest Chia Pet, przygotuj się na przyjemną niespodziankę. Te magiczne małe nasiona podniosą poziom energii i zapewnią Twojemu ciału dużo odżywczego huku za kubełek.

Starożytni Majowie i Aztekowie spożywali nasiona chia, aby zachować energię i czujność wśród wojowników podczas wojny. Podstawowe kwasy tłuszczowe (omega-3 i omega-6) zawarte w nasionach chia pomagają nam, zwykłym śmiertelnikom, regulować gruczoły, zwalczać zmęczenie nadnerczy i zwalczać stan zapalny, który sprawia, że organizm czuje się świeżo. W połączeniu z wysoką zawartością białka i błonnika, które stabilizują poziom cukru we krwi (żaden popołudniowy awaria cukru!), nic dziwnego, że nasiona szałwii są zwiastowane jako superpożywienie.

6. Pozostań uwodniony wodą i elektrolitami.

Czy wiesz, że jednym z pierwszych objawów odwodnienia jest uczucie zmęczenia lub wyczerpania? To prawda – brak wystarczającej ilości wody pitnej może być przyczyną braku energii i wyczerpania się organizmu. Ponieważ nasze organizmy składają się głównie z wody, nawet niewielkie wgłębienia w nawilżaniu wystarczą, aby wpłynąć na Twoją przemianę materii. Pozostań nawilżony, upewniając się, że przez cały dzień pijesz wystarczającą ilość wody i innych płynów. Narodowa Akademia Medyczna proponuje około 9 filiżanek płynów dziennie dla kobiet i 13 filiżanek dla mężczyzn. Jednak dokładniejsza ilość jest wziąć masę ciała i podzielić go na połowę, a następnie pić, że wiele uncji dziennie, plus więcej, jeśli ćwiczysz, są naprawdę aktywne, są w ciąży, pielęgniarstwo, lub walczą z chorobą lub chorobą.

Jeśli to brzmi dużo, pamiętaj, że wiele potraw, takich jak owoce i warzywa, również zawiera wodę. Możesz również zwiększyć poziom nawilżenia, jedząc ich więcej. Jeśli masz intensywny trening, możesz chcieć uzupełnić wodę napojem, który pomoże zastąpić elektrolity, które pocą się twoje ciało. Zapomnij o napojach sportowych wypełnionych syropem kukurydzianym o wysokiej zawartości fruktozy i dodatkami. Wybierz wodę kokosową lub wodę naturalnie aromatyzowaną cytryną i miodem.

7. Witaminy z grupy B

Znana również jako „energetyczna witamina”, B12 jest najbardziej złożoną ze wszystkich witamin. Wspomaga czynność tarczycy i sprawia, że komórki krwi są szczęśliwe i zdrowe. Jeśli masz niedobór witaminy B12, jednym z pierwszych objawów może być niższy poziom energii.

Ponieważ jest to witamina rozpuszczalna w wodzie, organizm nie może przechowywać dodatkowych ilości B12 i polega na otrzymaniu witaminy z żywności, którą jesz lub suplementów. Wypróbuj jedną z 10 najlepszych potraw witaminowych B12, aby przywrócić poziom B12 po ich wyczerpaniu.